Hakkımda

Nuri ÇORBACIOĞLU

AFIAP Ödüllü Profesyonel Fotoğrafçı

1981 yılında Denizli’nin Çivril İlçesi’nde öğretmen bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Çorbacıoğlu, aile mesleği öğretmenliği 15 yıla yakın Türkiye’nin saygın dershaneleri ve özel okullarında sürdürmüştür ve son olarak 10 yıl çalıştığı TED Kayseri Koleji’nde tamamlamıştır. Hala Kayseri Nuh Naci YAZGAN Üniversitesi’nde fotoğraf dersleri vermekte olsa da asıl hayatı artık tamamen fotoğraf olmuştur. Bu süre içerisinde fotoğraf her zaman bir yaşam biçimi olan sanatçı artık hayatını fotoğrafa adamıştır.
15 yıldır fotoğrafla yatıp fotoğrafla kalkan Çorbacıoğlu, Denizli Mehmet Çakır Fotoğraf Sanat Evi’nde başladığı fotoğraf çalışmalarını Türkiye’nin en saygın fotoğraf duayenlerinin atölye çalışmalarıyla sürdürmüş, onlarla birlikte projelerde yer almıştır.
Fotoğrafçının 10’dan fazla ülkede 100’e yakın ödül ve sergilemesi bulunmaktadır. 2012 yılında almış olduğu bu ödüller doğrultusunda Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) tarafından, AFIAP (Artist FIAP) ünvanı ile onurlandırılmıştır.
20’ye yakın karma sergide yer alan sanatçı, 2010 yılında ilk kişisel sergisi olan ve tüm gelirini eğitime bağışladığı ‘Yaşamdan Seçkiler’ sergisini açmıştır.
2012 yılında kurduğu ‘‘Kayseri Fotoğraf Sanat Evi’’nde halen fotoğraf sevgisini ve bilgisini paylaşmaktadır. Aynı zamanda ‘‘ Anadolu’ya Yolculuk’’ ismi ve konsepti ile tüm Türkiye’ye fotoğraf turları düzenlemekte ve fotoğraf rehberliği yapmaktadır.
Tam zamanlı fotoğraf yaşantısı ile birlikte son dönemlerde belgesel yapımcılığı, görüntü yönetmenliği ve yönetmenlik çalışmaları da yapmaya başlayan sanatçı, ulusal ve uluslararası jürilerde görev almaktadır.
Clients/Partners